به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه‌‌ساز استان، صبح پنج شنبه 23 خردادماه با حضور خیرین مدرسه ساز و مسئولان کشوری و استانی در تالار این هیثم پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد.

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و مهمان ویژه وزارت آموزش و پرورش پس از بازدید از غرفه‌های نمایشگاه مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان و حضور در آیین تکریم از خیرین مدرسه‌ساز به مناسبت برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی عنوان کرد: جریان بالنده خیرین مدرسه‌ساز بیش از آنکه یک حرکت اقتصادی در جامعه باشد، یک پدیده و جریان فرهنگی است که آثار آن فضای تعلیم و تربیت کشور را عطرآگین کرده است.

وی اظهار داشت: خیرین، مدرسه می‌سازند و نیک‌اندیشی را در راستای خدمت به تعلیم و تربیت تحقق بخشیده‌اند، آن‌ها مدرسه می‌سازند تا انسان بسازند، خیرین، مدرسه می‌سازند تا جامعه را بسازند، می‌سوزند و می‌سازند تا فردا و فرداها را بسازند و امید که راهشان پررهرو و همت بلندشان زمینه توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی را در راه خدمت به کودکان این سرزمین و آینده‌سازان کشور فراهم سازد.

خدابنده در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان با رویکرد افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز که در پردیس دانشگاه شهید بهشتی فرهنگیان برگزار شد، بیان نمود: رویکرد آموزش و پرورش در دنیا تغییر کرده و نگاه کار آفرینانه دارد،بنابراین باید به هنرستان‌ها و آموزش مهارت‌های لازم به دانش‌آموزان برای اشتغال‌زایی بیشتر توجه کنیم. وی با بیان این‌که در استان حدود 35 درصد مدارس ما توسط خیرین ساخته شده است، افزود: مسیر توسعه پایدار و پیشرفت و تعامل در همه کشورها از آموزش و پرورش شروع می‌شود و کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست.

جاسم حسین‌پور، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ضمن بیان خیرمقدم و تشکر از خیرین و دست اندرکاران برگزاری این مراسم ، یادو خاطره خیرین فقید بویژه دکترحافظی ریاست محترم جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را گرامی داشته واظهار داشت: جشنواره خیرین مدرسه ساز در واقع ، جشن احسان و نیکوکاری، جشن توفیق خدمت به نظام تعلیم و تربیت، جشن همکاری در کار خیر و عمل صالح و جشن توفیق مبارزه با نادانی و گمراهی است.

حسین پور اضافه کرد: خیرین نیکوکار سرمایه کم نظیری برای توسعه فضاهای آموزشی، ورزشی و پرورشی به شمار می‌آیند و در استان نیز با مشارکت خیرین نیک‌اندیش سهم قابل توجهی از احداث فضاهای آموزشی استان را به خود اختصاص داده‌است.