بهره برداری از پروژه خیر ساز زنده یاد غلامرضا تمیزی در شهرک شهید شوشتری منطقه تبادکان مشهد آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی ، با حضور رئیس ،نایب رئیس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان،رئیس آموزش و پرورش تبادکان و خانواده نیک اندیش تمیزی دبیرستان 4 کلاسه دخترانه زنده یاد غلامرضا تمیزی منطقه تبادکان آغاز شد .

غلامعلی رأفتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در این مراسم با اشاره به تأسیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در سال 77 گفت : مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان بزرگ بعنوان اولین مجمع کشور در این استان ایجاد و بعد از آن بود که جامعه خیرین مدرسه ساز کشور شکل گرفت وی افزود : در این استان حدود 4000 نفر اعم از افراد حقیقی و حقوقی خیر مدرسه ساز ثبت شده داریم .

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز با اشاره به 1204 کلاس افتتاح شده در مهر سال جاری در استان گفت : از پروژه های افتتاحی مهر ماه امسال تعداد 602 کلاس در قالب 169 پروژه بصورت مردمی  مشارکتی احداث شده است .

در این مراسم محمد صادق قاری معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان نیز طی سخنانی گفت : از سال تا کنون 21 جشنواره در استان برگزار شده که در جشنواره بیست و یکم که در ابتدای امسال برگزار شد 170 تفاهم نامه منعقد شد و خیرین گرانقدر 200 مدرسه را با مبلغی حدود 110 میلیارد توان تعهد نمودند که حدود 50 درصد آن تا کنون محقق شده است .

در این مراسم دکتر محمود تمیزی به نمایندگی از خانواده نیک اندیش تمیزی بانی خیر این پروژه با بیان خاطراتی از مرحوم پدرشان زنده یاد غلامرضا تمیزی گفت : مرحوم تمیزی خود از جمله فرهنگیان بودند و خدمات زیادی را به آموزش و پرورش داشتند و ما فرزندان آن مرحوم تصمیم گرفتیم به یاد بود پدر مان، بنایی را احداث و تقدیم دانش آموزان عزیز کنیم وی افزود : امروز من یک حس و حال روحانی دارم و احساس می کنم در آسمان هفتم در حال پروازم ، خداوند بزرگ  را شاکرم که من و خانواده ام را در این راه قرار داد .

سعیدی رئیس آموزش و پرورش تبادکان نیز در این مراسم با اشاره به مشکلات منطقه آموزشی تبادکان گفت : در این منطقه سالانه حدود 9000 دانش آموز اضافه می شود که بطور میانگین در هر سال نیاز به ساخت300کلاس درس جدید  می باشد وی افزود : در 5 سال گذشته حدود 105 مدرسه یا 850  کلاس در این منطقه احداث شده است .

گفتنی است این پروژه دارای 4 کلاس درس است و برا ی احداث آن مجموعاً 6 میلیارد ریال هزینه شده که 50 درصد توسط خیر محترم و مابقی از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی تأمین و پرداخت شده است .