نشریه یازدهم مجمع خیرین مدرسه خراسان رضوی

نشریه  یازدهم مجمع خیرین مدرسه خراسان رضوی

نگاهی گذرا به پیدایش اولین مجمع خیرین مدرسه ساز کشور

 

شکی نیست که نیکی و نیکو کاری از دیر باز جزء لاینفک سر شت ایرانیان پاک نهاد بوده است .پل ها، حوض ها ، قناب ها،

کاروانسراها ، غریب خانه ها، مساجد و دیگر ابنیه ی عام المنفعه ی موجود در پهنه ی این مرز و بوم نشانه ی بارز این حر کت انسانی

است.

سالهاست نیک اندیشان می کوشند تا با شناخت اولویت های نیاز کشور و ارزش های اجتماعی آن گام بردارند.بر این اساس در تاریخ  

.بر این اساس در تاریخ 1377/7/18 بیش از 300 نفر از نیکو کاران مشهد گرد هم آمدند و برای تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز همت گماشتند.

در تاریخ 12 اسفند همان سال طی همایشی هیأت مؤسس هیأت امناء را انتخاب نمود.

در تاریخ 12/20 هیأت امناء نسبت به انتخاب هیأت مدیره اقدام نمود.

در تاریخ 12/25 اولین جلسه هیأت مدیره ی منتخب در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش خراسان تشکیل گردید.

بعد از چند روز فعالیت مجمع به شماره 665 در اداره ثبت شر کت به ثبت رسید متعاقب آن حساب جاری شر کت به شماره3450/73 نزد بانک سپه شعبه ی جنت گشایش یافت در تاریخ  78/6/12 شاخه خواهران مجمع شکل گرفت.

این مجمع که به همت والا و اهتمام بالای جمعی از بزرگ مردان و بزرگ زنان خیر اندیش برای اولین بار در کشور حضور و وجود خود را ابراز و اعلام نمود . دیری نپایید که در سراسر ایران مستعد کارهای عام المنفعه فراگیر شد و در پرتو این خیزش اجتماعی  تا کنون هزاران مدرسه ی بزرگ و کوچک در دور افتاده ترین و محروم ترین نقاط تا مرا کز بزرگترین استان های ایران عزیز احداث و میلیونها نفر از فرزندان این آب و خاک در زیر سقف های مطمئن احداثی نیکو کاران به دانش اندوزی پرداخته رهسپار آینده ای روشن شدند که شرح گام به گام هر یک از این حر کت ها کتابی قطور و رساله ای حجیم می طلبد.

از آن پس هر سال جشنواره ای بر پا می شود که نه تنها در مرا کز استان ها بلکه در اغلب شهرستان های کوچک و بزرگ با شکوه کم نظیری ترتیب یافته و از خیرین تجلیل می شود و جمع دیگری بر عاشقان وادی دلدادگی و دل بستگی به ارتقاء فرهنگ جامعه افزوده و باز هم مدارسی دیگر افتتاح و برای بناهای دیگر گلنگ همت به زمین زده می شود.

 

 

اساسنامه مجمع :

دارای 3فصل(کلیات و اهداف - ار کان- بودجه و متفرقه) و 36 ماده (نام - نوع فعالیت - محل - مدت - دارایی- هیأت مؤسس- اهداف- طرح ها- تشریح ار کان- هیأت امناء- تغییرات هیأت امناء- جلسه ی عادی هیأت امناء- وظایف جلسات عادی هیأت امناء - جلسات فوق العاده هیأت امناء- وظایف هیأت امناء- مجامع عمومی-هیأت مدیره- سلب شرایط- جلسات هیأت مدیره - هیأت اجرایی- دوران فعالیت - وظایف هیأت مدیره - بازرسان - وظایف - اسناد- بودجه- در آمد - مدارک- مطبوعه- شمول( اساسنامه) و (به تبصره) که برای اجتناب از اطاله  کلام به اختصار بیان شد.

 

اولین اعضاء هیئت مد یره مجمع در سال 77 آقایان :

دکتر  فرخ (رئیس)/ مجتبی شفیعی (نایب  رئیس)/ حبیب ا... قفلی /احد جواهریان/رضا ظریف/محمد حسین صیرفی/سعید اردکانی/جعفر حسین زاده ملکی/محمد رضا عبادی

بازرسان: مهندس مستشاری /علی شریعتی مقدم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخچه مجمع خیرین مدرسه ساز

    نگاهی گذرا به پیدایش اولین مجمع خیرین مدرسه ساز کشور   شکی نیست که نیکی و نیکو کاری از دیر باز جزء لاینفک سر شت ایرانیان پاک نهاد بوده است .پل ها، حوض ها ، قناب ها، کاروانسراها ، غریب خان مطالعه بیشتر