نشریه یازدهم مجمع خیرین مدرسه خراسان رضوی

نشریه  یازدهم مجمع خیرین مدرسه خراسان رضوی


الف) درباره مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی؛

  1. یکی از بزرگترین تشکل های مردمی جمهوری اسلامی ایران است که به ثبت قانونی رسیده و فعالیت های آن بر جذب مشارکت خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی متمرکز است. این نهاد مردمی از سال 1377 شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و طی دو دهه فعالیت خود، سهم خیرین در ساخت کل مدارس کشور را به حدود 30 درصد ارتقاء بخشیده است. به عبارت دیگر از مجموع 530 هزار کلاس درس موجود در کشور، امروز بالغ بر 107 هزار کلاس درس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که یک نصاب قابل توجه محسوب می شود.
  2. در بسیاری از شهرستان های کشور نیز مجامع خیرین مدرسه ساز تشکیل شده است که خود گویای گسترش فرهنگ مدرسه سازی در جای جای کشورمان است.
  3. "سازمان مدیریتی" مجمع  خیرین مدرسه سازبراساس تعامل و هم اندیشی بانهادها و دستگاه های مرتبط پی ریزی شده است؛ لذا مجمع خیرین مدرسه ساز همکاری تنگاتنگ با اداره کل  آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس استان  را دارد  و یکی از دلایل موفقیت این نهاد مردمی را می توان در همین عامل جستجو نمود.

اهداف
کلیه فعالیت های مجمع خیرین مدرسه ساز  برطبق اساسنامه قانونی مجمع ، غیر انتفاعی است و شناسایی ، جذب و تکریم خیرین مدرسه ساز که علاقمند به ساخت مدارس جدید برای دانش آموزان هستند و یا با اهدای زمین برای ساخت مدارس و یا هدایای نقدی و یا اهدای تجهیزات و لوازم کمک آموزشی و یا سایر انواع مشارکت، متقاضی نقش آفرینی در این اقدام خداپسندانه هستند ، از جمله اولویتهاواهداف اصلی این تشکل مردمی می باشد.

بنابراین ، شناسایی و جذب انسانهای نیکوکار و خیرین نیک اندیش مدرسه ساز و در کنار آن تجلیل و تکریم این انسانهای بزرگ، به عنوان گامی اساسی برای توسعه نظام تعلیم و تربیت ، محور اصلی فعالیت های مجمع خیرین مدرسه ساز را تشکیل می دهد .

ب) درباره سایت مجمع  خیرین مدرسه ساز استان؛

در عصر ارتباطات، بهره گیری از ابزار و رسانه های ارتباطی امری ضروری و در مسیر تحقق اهداف همه سازمان ها و نهادها به شمار می آید.

درباره این پایگاه اطلاع رسانی نکات ذیل قابل ذکر است.

اهداف سایت:

  • اطلاع رسانی از فعالیت های خیرین مدرسه ساز
  • بیان نیازهای ضروری در شهرستانهای  مختلف استان برای ساخت مدارس جدید  
  • گسترش فرهنگ مدرسه سازی
  • شناسایی و جذب خیرین برای ساخت مدارس- فضاهای آموزشی  
  • تجلیل و تکریم خیرین مدرسه ساز

ج) همکاری با سایت

علاقمندان محترم می توانند در زمینه های ذیل با این سایت همکاری نمایند؛

1- ارسال خبر از فعالیت خیرین، نیاز مناطق به مدارس جدید  و  بیان محرومیت های آموزشی

2- معرفی خیرین و نیکوکاران مدرسه ساز در اقصی نقاط کشور

     3-ارسال فیلم و عکس از فعالیت خیرین مدرسه ساز  و فعالیت  مدارس و دانش آموزان  مدارس خیرساز

     4-طرح نظرات و پیشنهادات

ارسال مطالب از طریق:

ایمیل : info@madresehsazan.ir

شماره تماس

051-32224048

051-32251676