در این همایش که معاون توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش- اعضاء هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز  معاون مشارکتهای اداره کل نوسازی مدارس حضور داشتند .

قاسمعلی خدابنده اعلام داشت که مجمع خیرین استان خراسان رضوی بالغ‌بر 3500 عضو دارد، گفت: با اقدامات انجام شده عضوگیری در مجمع خیرین دائما در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک‌سوم خیرین خراسان رضوی را بانوان تشکیل می‌دهند که عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز هستند، بیان کرد: در کشور ما توان دولت به حدی نیست که همه نیازهای آموزش و پرورش را برآورده کند بنابراین دست نیاز به سمت همه خیرین دراز می‌کنیم.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه قرار نیست همه خیرین کارخانه‌دار و معدن دار باشند بلکه کسی که بخاری هم به مدرسه‌ای هدیه کند خیر محسوب می‌شود، گفت: خیری در مشهد داریم که تنها آپارتمان 60 متری خود را برای ساخت مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرار داده و خود به خانه سالمندان رفته است.

وی با اعلام اینکه هر کسی در هر سطحی می‌تواند به عنوان خیر در ساخت مدرسه کمک کند، افزود: خیرین با وقف اموال خود در راه خدا جهاد کرده‌اند.

خدابنده با اشاره به اینکه خیرین با خداوند وارد معامله شده‌اند، بیان کرد: خداوند این توفیق را به خیرین عنایت کرده که مال خود را در راه خیر و مدرسه‌سازی خرج کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری حدود 103 پروژه را در سطح استان به بهره برداری رسانده ایم که 33 پروژه مربوط به دهه مبارک فجر بوده است، گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 930 پروژه عمرانی را در سطح استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسانده ایم.

خدابنده با بیان اینکه خیرین در 19 جشنواره خیرینی که در سطح استان خراسان برگزار شده بالغ بر 850 میلیارد تومان نیز تعهد کرده و در ساخت و سازها به کارگرفته اند، بیان کرد: جزء سیستم های گرمایشی که در سطح استان خراسان رضوی اجرا گردید در شهرستان کاشمر نیز 30 پروژه جزء سیستم گرمایشی متمرکز بوده که با اعتبار 22 میلیارد ریال اکنون به بهره‌‍برداری رسید.

در این مراسم رأفتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان ضمن تشکر از مسئولین آموزش و پرورش کاشمر که زمینه قدردانی از خیرین را فراهم آوردند اعلام داشت که جذب خیرین جهت مدرسه ساز نیاز به این است که سهم دولت در پروژه های مشارکتی نیز تخصیص یابد که الحمداله در استان اداره کل نوسازی مدارس و اداره کل آموزش و پرورش در این جهت با ما همکاری خیلی خوبی داشتند  .